Bernard
Guinness.com
Cykloserver.cz
A&B Bungalovy

Česky Polsky
Archív tvorby

Bronislava Ulmanová (6.9.1960)
brona Před lety odešla trvale žít se svým mužem do roubené chalupy v Beskydech, vysoko na horskou samotu, kde nalezla čas, prostor, klid i soustředění na svou výtvarnou práci. Vystřídala mnohé výtvarné techniky, zkoušela od olejomalby, přes asambláže, koláže, keramiku a grafiku jako takovou. Před dvaceti lety v ní zvítězil její objev v netradiční techniky, kterou se v roce 1988 poprvé představila na výstavě v divadle v Českém Těšíně a zde se po úspěchu rozhodla u této formy zůstat.

Dlaněmi a prsty se dotýká mokrého textilu, impregnuje a lisuje připravované plátno tak, aby poté svůj vnitřní svět přenesla do perokresby tuší a vodním pastelem. Poslední tři roky se věnuje tématu andělských kůrů postav a tváří, které obohacuje psaným slovem a básněmi svého manžela a sonety W. Shakespeare. Prvními výtvarné impulsy v ní objevila její matka, která je dodnes jejím rádcem, kritikem i morální posilou.

Díla s posledních let jsou zastoupeny především v soukromých sbírkách v Japonsku, Americe, Austrálii a Rusku a také v České Republice.

Vystavuje minimálně, není členem žádné výtvarné skupiny, sdružení nebo spolku. Své obrazy nabízí ke shlédnutí i prodeji na své chalupě v Beskydech.

Motto:
Každý má svého anděla něžného, laskavého, krásného. Je v nás, nad námi, stojí při nás, vede nás ať jdeme vlastní cestou kamkoliv.


Nejnovější tvorbu můžete shlédnout zde

....01 Jednou z rána
....02 Když v ráji prší
....03 Radost květin
....04 Jeden letní den
....05 Stará jablůňka
....06 Dobrá nálada
....07 Hluboko v trávě na konci zahrady
....08 V zahrádce od srdce
....09 Moře lásky
....10 Na vrcholu léta
....31 Podzimní slunce
....32
....33 Domácí štěstíčko
....34 Sametové poplety
....35 Šťastná čtyřka
....36 Sváteční pohodáři
....37
....41 Jeden letní den


  >>